Müramõmmide Tikupoisi külastus

Marumõmmi rühma lapsed käisid kolmapäeval Tikupoisi peakokal külas. Ettevõtmine toimus projekti “Mõmmipere südamesalatid” raames. Peakokk valmistas laste nähes 2 salatit nimetustega Kevadesalat ja Tikupoisi peakoka puuviljasalat (puuviljasalati nime aitas välja mõelda Leo!). Lisaks puhuti mõnusat juttu koka töödest -tegemistest ning uudistati restorani. Salatid olid pilkupüüdvalt värviküllased, tervislikud ja loomulikult maitsvad ning seda jätkus kohe mitmeks päevaks. Laste ja õpetajate suur-suur tänu Rainile ja Annelile!
Suur tänu kõikidele peredele, kes kodudes samuti salateid tegid ning retseptid ja pildid saatsid! Lähiajal hakkame retseptiraamatut kokku panema! Päikest!

Sinu sammud loevad

18.- 22  aprillil toimus lasteaias südamenädala maraton. Viie päeva jooksul kõndisid nii lapsed, lapsevanemad kui ka lasteaia töötajad ringe ümber lasteaia. Plaanis oli läbida maratoni distants 42,195 km ehk 105 ringi.
Plaan sai täidetud kolmekordselt. Koos läbisime 309 ringi, mis on peaaegu 3 maratoni!
AITÄH! HOIAME OMA SÜDANT JA ÜKSTEIST!

Mõmmipere sünnipäev

Teisipäeval, 18. jaanuaril tähistas lasteaiapere 34.sünnipäeva! Mängupeol laulsime, tantsisime, mängisime koos Mõmmiga, peolauas sõime sünnipäevatorti

HIP, HIP, HURRAA!

Täname kaartide ja kingituse eest kõiki lapsi lasteaiast ja sõpru koolist!

Müramõmmid jagasid jõulurõõmu

Teisipäeva hommikupoolik Imavere päevakeskuses on ootusärev. Kell 11.15 on kollastes vestides pisikesed päkapikud kohal – Imavere Mõmmi lasteaia Müramõmmi ehk noorema aiarühma lapsed.

Kes mind aitab – miks me täna siia tulime? Mida me tooma tulime?” küsib õpetaja Ave Palmi.

Kaarte,” vastavad lapsed.

Miks me tulime kaarte tooma?” pärib õpetaja edasi.

Jõulurõõmu,” ütlevad lapsed.

Õige – me tulime jõulurõõmu tooma. Aga kellele?” küsib õpetaja Ave ja vastab ise. „Järva valla inimestele, kes on natukene üksinda. Ja mis teeb jõulude ajal kõige rohkem rõõmu?”

Kingitused,” teavad lapsed öelda.

Kaartide meisterdamisega alustati juba poolest novembrist. Selle projekti eestvedaja oli Ave, kuid kaasa lõid kõik lapsed ja õpetajad. Kokku valmis Järva valla eakatele 150 kaarti (Järva vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Katre Mägi täpsustas, et Imavere lasteaia lapsed koos õpetaja Ave Palmiga soovisid rõõmustada koduteenuse saajaid ja üldhooldusteenusel viibivaid Järva valla elanikke.)

Meie saime kõige rohkem aidata sellega, et tegime kaardid. Imavere päevakeskuse inimestele on meil ekstra kingitused – kotikesed, kus on….mis meil on siin sees?”

Pärnaõied,” teavad lapsed. Nad oskavad ka öelda, et neid õisi saab pärnapuult ja need puud kasvavad lasteaia õues.

Meil on viis suurt pärna, korjame neilt õisi juba aastaid. Aga lapsed saavad väga vähe näppe külge panna, sest need puud on õitsemise ajal paksult mesilasi täis,” selgitab lasteaia direktor Heidi Arula. „Suured lapsed aitasid. Panime õied saali põrandale kuivama. Talvel joome oma päranaõieteed. Üks tore isa, kohalik mesinik, toetab meega.”

Päevakeskuses käidud, viib tee järgmiste naabriteni Kodutares. Sealsed elanikud (neid on parasjagu 11) juba ootavad. Iga eakas saab pakikese tee ja kommidega, aga veelgi rohkem rõõmu laste jooksmisest ja kilgetest – lastele on see tuttav koht, sest suvel käivad nad tihti Kodutare elanike aiamaad imetlemas. Praegugi on seal uudistamist, sest lindude söögimajad meelitavad sulelisi. Vanamemmed on lastele tänutäheks magusat varunud, aga Gennadi toob toast suupilli ja mängib külmale ilmale vaatamata ühe tänuloo.

22.12.2021 Toimetaja Arnika Tegelmann

Presidendi külaskäik

Neljapäeval, 2.mail külastas lasteaeda Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid. Sündmusest olid elevil nii väikesed kui suured. Presidenti oodati juba väravas. Jalutuskäigu ajal sai räägitud maja saamisloost ja sellest, miks see kannab Mõmmi nime. Külalised uudistasid lasteaia suurt õueala, Mõmmipere madalseiklusrada ja Mõmmi skulptuuri.

Saalis näidati presidendile juubeliaastaks valminud lapivaipa ja pildinäitust Imavere külast.  Direktor Heidi rääkis lasteaia hetkeseisust, tegemistest ja traditsioonidest. Seejärel  suunduti rühmaruumidesse, kus president vestles laste ja õpetajatega. Pikemalt peatuti Müramõmmi rühmas. Lapsed näitasid presidendile mänguasju ja rääkisid oma mängudest ja tegemistest. Ringkäik lõppes lasteaia tegevustoas asuvas Eesti nurgas.

Pärast ringkäiku koguneti taas saali, kus lauldi üheskoos presidendi ja kõigi külalistega lasteaia laulu. Lapsed lugesid veel vahva luuletuse Eestimaast. Lasteaiapere poolt kingiti presidendile pisikene karukene, lasteaia logoga märk, kaart ja meepurk. President tänas lasteaiaperet oma raamatuga „Hoiame Eestit!“ ja kahe suure korvitäie maasikatega.

Presidendi külaskäiku jääb meenutama ühispilt ja presidendi head soovid lasteaia külalisteraamatus. Kohtumine presidendiga oli suur au ja rõõm kogu lasteaiaperele!

  • Pildigalerii  külaskäigust on üleval ka Järva valla kodulehel!

Mõmmipere juubelipidu

Juubelituju lõid seebimullid ja pidulik supp

„Ma väike kaisumõmm, sest olen kõige väiksem ma.

Ma maru-müramõmm, siin mängin, õpin, targaks saan.

Siin elab lõbus, töökas mõmmipere, kes tulijaile lahkelt ütleb tere!“ – hõiskasid laulda Imevere lasteaia Mõmmi mudilased. Põhjuse laulda andis sünnipäev. „See pole tavaline sünnipäev, vaid juubel,“ selgitas lasteaia direktor Heidi Arula. „Meie lasteaed avati 30 aastat tagasi – kas seda on vähe või palju?“ „Palju!“ hõiskasid lapsed vastu.

Direktor Heidi arvas, et täpselt parasjagu, et jutustada oma lugu. „See on rõõmus maja, siin on rõõmsad lapsed ja rõõmsad teod,“ ütles ta.

„Siin ei õpita jonniteadust, siin on sõprus, siin on headus,“ laulsid lapsed.

Mõmmi nime kannab lasteaed 1998. aastast saati, kui kõik lasteaiad hakkasid endale nimesid võtma. Lasteaia 10. sünnipäeva peol luges vallavalitsuse korralduse anda lasteaiale Mõmmi nimi ette Mõmmi ise! „Mõmmi ehk Ivo Eensalu käis meie lasteaeda ka avamas ja oli kohal 5. ja 10. sünnipäeval,“ täpsustas Arula.

Arula ütles, et lasteaias on kolm rühma, praegu 53 last alates 1,5 eluaastast, ja 16 töötajat.

Paarikümne aastaga on maja üsna mõmmiliseks muutunud: seintel on loendamatu arv suuri ja väiksemaid mõmmisid, mõmmi on ka lasteaia lipul, särkidel, tasside ja sünnipäevatoolil.
Viimane suurem investeering tehti viis aastat tagasi, kui uuendati lasteaia köök. Kuid igal aastal lisandub midagi uut. Näiteks 2016. aastal valmis tüdrukutele tosin komplekti Pilistvere kihelkonna rahvarõivaid ja kõigile seiklushimulistele madalseiklusrada, saab ronida ja pugeda. „See oli helesinine unistus. Käisin sarnast vaatamas Luunjas, Valtus, Tallinnas – miks siis mitte meil? Rada teha maksis ligi 9000 eurot, kuid nüüd seiklejaid jagub. 2017. aasta sügisel saime koostöös MTÜ Imavere spordiklubiga ka välijõusaali,” tõi Arula mõned näited.

Eelmisel aastal valmis tubane omaetteolemise nurk või sõbraga koosolemise nurk või mõtlemise nurk – lapsed on ise need nimed pannud.

Mõmmid on saanud ka kiita. Näiteks 2014. aastal osalesid nad kahe algatusega (tammetõrude kogumise ja jääkmaterjalidest meisterdamisega) keskkonnasõbraliku haridustegevuse konkursil, kuhu laekus kokku 187 algatust ja anti välja 26 auhinda kuues kategoorias. Meisterdasid pered kodus ja kasvatajad lasteaias ning mõmmid pälvisidki tiitli „Keskkonnakäpp 2014“.

Aastate jooksul tehtu on lasteaia tublid õpetajad kogunud paksudesse kroonikakaustadesse.

Küsimusele, milline on hea lasteaiaõpetaja, teab Arula vastust: „Soe inimene, kes tuleb tööle rõõmuga. Loov. Positiivse ellusuhtumisega ja avatud uuendustele. Hea suhtleja igal tasandil, aga kõige tähtsam ikka lastega – laps peab oleme õnnelik ja siit hea tundega koju minema.“ Just täpselt sellised kolleegid Arulal ongi. Õnneks on lahenenud ka õpetajate palgamure.

Uudiseid on ka. Sellest aastast on lapsed Mõmmi lasteaeda oodatud juba kell 7 (seni kell 7.30). Jaanuari lõpuni käis juba tavaks saanud väikeste leiutajate konkurss, selle aasta teema on „Kingitus Eestile”.
Sünnipäeva muutis põnevaks Mullmeister, kes püüdis suurtesse seebimullidesse ka lapsed. Lõunaks valmis kokatädi Silval aga pidupäeva seljanka.

Arnika Tegelmann,  Järva Valla Leht – veebruar 2018